Obsah košíku:
0 ks / 0 Kč

Nacházíte se: Úvod -> Poradna židlí
PRODUKTY
MENU ZBOŽÍ
Akční zboží   Akční zboží
Nové zboží   Nové zboží
Doporučené zboží   Doporučené zboží
Nejprodávanější zboží   Nejprodávanější zboží    Nejprodávanější zboží
AKTUALITY
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nákup na splátky - HOMECREDIT Jsme na Facebooku!

Poradna židlí


Co všechno by měla kvalitní židle umět?


Židle by měla být polohovatelná - nesmí jí chybět možnost nastavení výšky sedací plochy
Je dobré, pokud má židle pojezdová kolečka, díky kterým můžete s židlí pohodlně pohybovat. Lze dokoupit různé typy koleček pro různé podlahy.
Židli vybírejte i podle toho, jak často a jak moc bude zatěžována. Pokud vám záleží na vašem zdraví a správném sezení pak vybírejte spol. s širokým sortimentem židlí, tak aby jste zvolili tu nejvhodnější.


Co je synchronní a asynchronní mechanika?


Asynchronní mechanika: umožňuje nezávisle na sklonu a poloze opěráku nastavit sklon sedáku, a nezávisle na sklonu sedáku umožňuje nastavit sklon opěráku. Židle s asynchronními mechanikami nabízejí výtečnou ergonomii sezení.
Asynchronní mechaniku obyčejně snadno poznáte podle tří ovládacích páček. Jedna páka umožňuje nastavení výšky celé židle, další páka obvykle ovládá naklápění sedáku a poslední pákou se ovládá nastavení sklonu opěráku.
Dražší asynchronní mechaniky kromě nezávislého nastavení sklonu sedáku a opěráku umožňují i nastavení síly přítlaku opěráku pomoci dole umístěného regulačního šroubu. V praxi to vypadá tak, že se opěrák může pohybovat volně a kopírovat tak pohyb sedícího.

Synchronní mechanika: židlím propůjčuje vynikající ergonomické vlastnosti. Při náklonu opěráku dochází k synchonizovanému náklonu sedáku.
Nastavení vzájemných sklonů probíhá automaticky ve vhodném ergonomickém poměru. Součástí drtivé většiny synchronních mechanik je regulační šroub pro nastavení síly protiváhy – tj tuhost pohybu mechaniky dle hmotnosti sedícího, díky čemuž lze sedět zdravě, dynamicky.

Jak poznám kvalitní kancelářskou židli?


Před koupí kancelářské židle se opravdu vyplatí věnovat pozornost jejím technickým parametrům. Všímejte si například konstrukce opěrky hlavy, protože je důležitá pro občasnou úlevu především krční páteře. Neméně podstatným prvkem jsou i podpěrky pod ruce, které by kvalitní kancelářské židli neměly chybět. Výstelka podpěrky má být měkká, aby nedocházelo k otlakům, a současně pevná, aby poskytovala dostatečnou oporu.


 

NEWSLETTER     

Saldera prodejce kancelářských křesel a židlí
RYCHLÝ KONTAKT
Tel: + 420 777 075 107 Skype: saldera-eshop
Fax: + 420 558 644 285 Email: saldera@saldera.cz
úvod   -   o společnosti   -   aktuality   -   jak nakupovat   -   nákup na splátky   -   obchodní podmínky   -   kontakty
2010 Všechna práva vyhrazena saldera s.r.o., Vytvořilo Eline.cz
partneři